Teraz Hulk aktywnie interesują się londyńska Chelsea

Po drugie, w Rosji bardzo ciężko w kategoriach psychologicznych. On doskonale rozumie, jakie pieniądze za niego zapłacił i co wszyscy czekają. Brazylijczyk jechał w Peter stać się liderem zespołu, a w końcu stał się mimowolnym sprawcą wszystkich zaczynających kłopotów. Ciągły nacisk ze strony mediów i kibiców jest bardzo irytujące, Hulk i nie daje mu odpocząć. Wszystko to mocno odbija się na grze, w końcu, częste straty piłki, niezrealizowane chwile, ciosy w mleko. Czasami udaje mu się wydać świetną grę, ale na razie nie dzieje się zbyt fragmentaryczne, a w takiej drużynie, jak „Zenit”, który stawia przed sobą wysokie cele, ważne jest, aby stabilnie działać na wysokim poziomie i w każdym meczu pokazywać swoje umiejętności. Światowej piłki nożnej zna wiele przykładów, kiedy MEDIA „zabijali” świetnych piłkarzy. Przypomnijmy tego samego argentyńczyka Werona, bo to właśnie z powodu ciśnienia angielskich dziennikarzy nie mógł dostroić w „UNITED”, a po nie wrócił na swój dawny poziom, choć i zagrał około 50-ciu meczów za „Inter”. Hulk w „Zenicie” może powtórzyć podobną sytuację, jeśli nic się radykalnie nie zmieni.

Czy potrzebny jest „Zenita” Hulk?
Teraz Hulk aktywnie interesują się „ryga” i francuski „Monako”. Oba kluby są gotowe wyłożyć za piłkarza przyzwoitą kwotę, i dla „Zenitu” to świetna okazja, aby odzyskać wydane na zakup brazylijczyka pieniądze, albo przynajmniej ich większość. Dopóki popyt na gracza, ale on raczej za dawne zasługi, niż rzeczywistość. Przewodnik petersburg klubu musi zrozumieć, że kolejny nieudany sezon i takie pieniądze za Hulka już nikt nie zaproponuje. Jednak na razie „Zenit” nie chciały podjąć decyzję i puścić piłkarza. Być może istotną rolę w tej kwestii odgrywa pełne zaufanie do Spalletti, który przekonał przywódców, że wie, jak wrócić do poprzedniego Hulk. Także nie jest wykluczone, że gracz zdecyduje się sprzedać, ale czekali na jego powrót z Brazylii lub bardziej ciekawych ofert z innych klubów. W każdym razie, prawdy dowiemy się już wkrótce, bo okienko transferowe zamyka się za miesiąc.

Czy potrzebny jest „Zenita” Hulk?
Co do samego Hulka, to mu już 26 lat i każdy następny sezon będzie tylko zrazić piłkarza od wielkich zwycięstw. Każdy niewłaściwy krok może zniszczyć karierę, więc teraz musi przyjąć maksymalnie poprawną decyzję co do swojej przyszłości. Oczywiście, że z „Zenitem”, brazylijczyk raczej nie odniesie dużych sukcesów w Lidze mistrzów, jednak dopóki nie są gotowe do nich, im przynajmniej w fazie grupowej teraz dodzwonić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie przejście w bardziej silny klub. Nie wiem jak „Monako”, a to Chelsea pod wodzą Mourinho, zdecydowanie stawia na maksymalne zadania, które jest w stanie osiągnąć. W tym, że Hulk – silny piłkarz, nie ma żadnych wątpliwości, w reprezentacji Brazylii słabych nie powodują, więc w londyńskim klubie może stać się wiodącym graczem. Być może „Zenit” po prostu nie jest jego zespół, choć myśląc o tym wszystkim w głębi duszy wiesz, że eksploatacja takiego gracza – będzie wielką stratą nie tylko dla petersburg klubu, ale i dla całego rosyjskiego futbolu.