Tablice dziecięce. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wielkie wydarzenie – wyjazd do innego miasta lub na południe – nabiera innej barwy, gdy droga będzie w firmie z ukochanym dzieckiem. Zdanie w stylu „w drodze ” stają się nieistotne. Opuszczając ten przytulny światek, które zapewniają piękne tablice dla dzieci, i dostania się do nowej sytuacji dziecko przeżywa stres. Oczywiście, na przykład, w pięć lat to już nie jest aż tak wyraźna, jak w rok. A jednak nowe okoliczności, zazwyczaj grożą być nieoczekiwane. Postaramy się je przewidzieć.

Zadanie, które stoi przed tobą – zrobić podróż jak najbardziej komfortowy dla dziecka i minimalnie dla ciebie. Istnieje kilka podstawowych rzeczy, które należy rozważyć.

1. Zdrowie.

Nawet jeśli twoje dziecko może pochwalić się immunitetu, który i u Ilji Muromca dzwonił zazdrość, nadal apteczkę samochodową należy uzupełniać na maksimum. Plastry, jod, bandaże i standardowy zestaw tabletek od problemów z żołądkiem i przeziębienia – to nawet nie podlega dyskusji. Plus, może jakieś leki, które dobierane są indywidualnie. Nie warto zapominać o higienę, więc zapas wilgotnych i suchych chusteczek musi budzić strach jak czekolady, jak i zakurzony wagonów pociągu.

2. Odzież.

Garderoba dobiera się w zależności od klimatu miejsca, gdzie się udajecie. Z góry można zobaczyć pogodę na najbliższy tydzień w tym miejscu i na podstawie tego, spakować walizki. Co do ubrań w drogę, to wszystko zależy od rodzaju transportu. Jeśli to samolot lub samochód – wygodne, nie ruch, tak jak musiał spędzić wiele godzin w bezruchu. Jeśli chodzi o pociągu – trzeba liczyć, że w pociągach, albo bardzo ciepło, albo bardzo zimno. I jeden i drugi wariant przewiduje kilka zestawów ubrań. To wystarczy siedzieć i podziwiać krajobrazy za oknem. A dziecko bada wszystkie najbardziej zakurzone kąty!

 

3. Odżywianie.

Zwykle w drodze jeść się nie chce. Że najprawdopodobniej przy okazji, tak jak stanie się przepisami na kompanię żołnierzy irracjonalnie – większość i tak się zmarnuje. A kupować jedzenie z ręki lub jeść w przydrożnych restauracjach też wróży kłopoty. Można, oczywiście, może być zadowolony. A oto żołądek dziecka, przyzwyczaił się do domowego jedzenia, może stać się nie najlepszy sposób na lokalnej kuchni. Tym bardziej, że w drodze jego organizm jest szczególnie wrażliwie reaguje na coś nie całkiem jadalne. Dlatego mniej eksperymentów. Weź ze sobą tylko to, co dziecko naprawdę zjada.


Owoce, woda, soki – to taki skromny zestaw. Dzieci puree i posiłki będą przy okazji, nawet jeśli twoje dziecko już dawno wyszło z karmienia wieku.

4. Rozrywka.

Wszystko należy przemyśleć, niż urzec dziecko, aby u tego pozostało mniej czasu na różne kaprysy. Najbardziej prawidłowy ruch – dać mu nową zabawkę lub książeczkę, które mogą go trwale urzekają.

Kiedy strategiczny plan wyjazdu w nowe miejsce zaprojektowany, instrukcje są spełnione i wszystko gotowe, pozostało tylko jedno – ułożyć dziecko do snu. Niech przed wyjazdem jak należy zaśnie, tu już przyjdą na pomoc wygodne sofy dla dzieci. A potem z nowymi siłami na spotkanie na jeszcze lepszą zabawę!…