SILVER Bauer! Czeski narciarz na SM świeciły w wyścigu na 50 km

Runner skoki Lukáš Bauer zdobył Puchar Świata w Falun srebrny medal w wyścigu 50 km klasyczny startu masowego. Czeska reprezentacja straciła wymagającego wyścigu o stałej śniegu i wiatru na mecie o 1,7 sekundy z zaledwie zjawisko norweski Petter Northug. Brąz walczył domu zwycięstwo adwokacką Johan Olsson Szwecji. Martin Jakš zajęło 16 miejsce, Aleš Razým osiągnął 36. pozycję.

Bauer doczekał trzydzieści siedem, drugi metal szlachetny w Pucharze Świata. Sześć lat temu w Libercu radował się na klasycznym piętnaście również wykonana ze srebra.

„Absolutnie wspaniały, to po prostu bomba.Chcę podziękować servismanům „powiedział Bauer Web Unia”. Byłem na podium żartował, że zapomniałem co robił tam „, zaśmiał medalem na szyi.

Bauer przyszedł zakład po pięćdziesiątce, który koncentrował się przez cały sezon. oraz ryzyko wyszło dobrze w rzeczywistym wyścigu, w którym prawie zawsze utrzymywał prowadzenie i kontrolowane wejścia rywalami. kryzys było około 40. kilometra, ale wkrótce wrócił na tempie.

Biegacze mają możliwość zastąpienia pięćdziesiąt dwa razy do nart i znowu większość přezula 15 km przed metą, podczas Bauer jest tylko wymiana wykonać, gdy brakuje pięć kilometrów.Z tego powodu ostatnie cztery kilometry, „kończył” i starał się rozerwać duże pole.

Stadion pojechaliśmy najpierw przed rosyjskim Vylegžaninem, ale za kulisami masywny zbliżył Northug. Na Nora Bauer wystarczające, ale odparli atak Olssonův. „Northug jest zjawiskiem, to top narciarz, jak Olsson na klasykę. Szczerze mówiąc, mam najlepszy sezon miałem, i to jest to buczenie”, powiedział rozpromieniony Bauer.

Przy przekraczaniu róży Bauer ręce nad głową, ponieważ coraz medal za to jest wielka satysfakcja. Być może to był jego ostatni wyścig w Mistrzostwach Świata. „Ja to widzę, że to był mój ostatni wyścig w Pucharze Świata, ale może się zdarzyć, że w ciągu dwóch lat łamię.Ale nie sądzę, „powiedział biegacz z Dar Boga.

Czeski zespół zdobył dzięki Bauera w Falun pojedynczego medal i pierwsze klasyki MS prawo od srebra Bauera w Libercu 2009.
< bR /> Men – 50 km klasyczny masa startowa

pierwszy P. Northug (. Ani) 2: 26: 02.1
2. Bauer (CR) -1,7
trzecim Olsson (SWE.) -2,0
czwarty Vylegžanin (R). -2.8
piątej Harvey (Kan). -6.0
szósty Cologna (Szwajcaria). -9.5
siódmy Poltoranin (Kaz).
ósmy Tonseth (NOR). zarówno -10,1,
dziewiąty Richardsson (Swe). -14,6,
10. Bessměrtnych (ros.) -17,5 …. 16-te Jaks -33, 6 36 (wpływ zarówno CR) -6. 34,8