Pistorius morderstwo, powiedział sądowi. On nie może odwołać, grozi mu 15 lat

Nie areszt domowy i przedterminowe zwolnienie! Sąd Apelacyjny RPA orzekł, że niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius jest winny morderstwa zamiast zabić swoją dziewczynę Reeva Steenkamp.


Sześciokrotnego zwycięzcy Paraolimpijskich zmierzy się co najmniej 15 lat za kratkami, kwota kary zostanie ponownie zdecydować Sądowi.

powód domagał się zmiany w klasyfikacji prawnej przestępstwa zabójstwa. Pięciu sędziów Sądu Apelacyjnego przypadku zbadano cztery tygodnie temu i dzisiaj dał wnioskodawcy prawdę. W sali nowa decyzja usłyszał matkę ofiary czerwca Steenkampová, Pistorius w sądzie nie było.

„To ludzka tragedia Szekspira proporcjach,” sędzia Erich Leach zaczął czytać wyrok.Sędzia Thokozile Masipaová według niego, popełnił błąd, kiedy uznał, że Pistorius nie mógł przewidzieć konsekwencje swojego czynu. „On musi wiedzieć, że cztery pociski zwolniony przez zamknięte drzwi człowiek może zabić, czy dla nich było nikogo. Tożsamość ofiary w tym przypadku nie jest decyzja o winie ważne” powiedział sędzia.

W porównaniu z dzisiejszym wyroku nie ma odwołania , Zgodnie z prawem Republiki Południowej Afryki, minimalna kara za zabójstwo piętnastu lat więzienia i nie może odpokutować w areszcie domowym. W uzasadnionych przypadkach sąd może również zdecydować się na niższym zdaniu. Obrona może argumentować, na przykład, Pistoriusovým niepełnosprawność lub fakt, że spędził rok w więzieniu.

Eksperci oczekują kary przez BBC w przedziale od dziesięciu do dwunastu lat.Uważa się, że sędzia Masipaová wprowadzać nowe rozmowy w połowie stycznia.

< p>

Tematy: sport, lekkoatletyka, Oscar Pistorius sąd morderstwo