Jeśli dziewczyna ma regularnego chłopaka

4

Związek z przyszłym ojcem dziecka.

Możliwe, że seks był dobrowolny, a facet powiedział, że go kocha, ale gdy dowiedział się o dziecku, uciekł lub porzucił wszystko. W takiej sytuacji nastoletnia dziewczynka pilnie potrzebuje wsparcia rodzicielskiego, aby przezwyciężyć ból wyrządzony jej.

Jeśli dziewczyna ma regularnego chłopaka, gotowego zostać ojcem przyszłego dziecka, nie odpychaj go i nie niszcz miłości nastolatków. W końcu wczesne małżeństwa są bardzo opłacalne.

Być może przyszły ojciec dziecka jest tym samym nastolatkiem, co twoja córka, i boi się tego, co się stało, nie wie, jak się zachować. W każdym razie musisz spotkać się z rodzicami, aby omówić sytuację ze wspólnymi dalszymi działaniami, możliwą wykonalną pomocą itp.

Starszego faceta nie należy zmuszać do zawarcia małżeństwa, jeśli nie chce tego lub grozi czekaniem, można zgodzić się na materialne wsparcie matki i dziecka.

Konieczne jest ustalenie wieku mężczyzny, aby w razie potrzeby napisać do niego zaświadczenie policji, jeśli uwiódł on nieletnią dziewczynę. Więc zrozumie, że ją chronisz, a sprawiedliwość zawsze zwycięży.

Dziewczyna powinna wiedzieć, że rodzice faceta mogą się oprzeć zbliżeniu. Ale może liczyć na swoich rodziców. Twój spokojny i pewny siebie głos, rodzicielskie uściski i zrozumienie pomogą dziewczynce szybko wrócić do zdrowia.

Problem aborcji lub porodu.

Jak radzić sobie z ciążą i nienarodzonym dzieckiem, dziewczyna powinna sama zdecydować. Można jej pomóc znaleźć właściwe rozwiązanie przez rodziców, ale bez presji.

W spokoju i bez presji należy omówić szereg konsekwencji aborcji, porodu lub niepowodzenia po porodzie.

Jeśli dziewczyna decyduje się na poród, a jej rodzice próbują przekonać ją do aborcji, aby nie zepsuć jej całego życia, to ta pozycja rodzicielska jest błędna. W końcu musimy przyznać, że życie jest pełne różnych nieprzewidzianych sytuacji i trudno jest przewidzieć prawidłowe wyjście z każdego z nich.