Co zrobić, gdy nieletnia córka opowiedziała o swojej ciąży?

3

Pojawienie się wczesnej ciąży u jej córki może wstrząsnąć i przerazić jej rodziców, ponieważ nikt się tego nie spodziewa i nie wszyscy wiedzą, jak znaleźć się w takiej sytuacji. Ale zanim coś powiesz, bliscy ludzie dziewczynki powinni wiedzieć, że seks może nastąpić bez pragnienia nastolatka, a początek ciąży jest w większości przypadków nieprzewidzianym faktem.

Co zrobić, gdy nieletnia córka opowiedziała o swojej ciąży?

Co musisz zrobić najpierw.

Po zapoznaniu się z tą nieprzyjemną wiadomością rodzice muszą wyzdrowieć z szoku, kilkakrotnie wziąć głęboki oddech i zrozumieć, że to się stało, jest za późno na wymawianie i wykładanie.

Dziewczyna musi być wspierana, bo już czuje strach, poczucie winy i wstyd.

Zanim zdecydowała się opowiedzieć o swoim nieszczęściu, musiała zmienić zdanie i żałować za jej czyn. Ale jeśli ci powie, ona ufa. Dla nastolatka ciąża może wyglądać jak tragedia. Chociaż może nie jest to jej wina.

Nie możesz odepchnąć dziewczyny od jej zniewag i upokorzenia, ponieważ może podjąć nieodwracalne kroki. Przez całe życie obwiniesz siebie za bycie nieczułym i okrutnym.

Rodzice muszą zbierać się z własnymi siłami i myślami, nie myśleć o możliwej reakcji krewnych i sąsiadów, ponieważ powinieneś martwić się o swoje dziecko i jego przyszłe życie.

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, co było przed poczęciem. Czy seks był dobrowolny, czy gwałt. Nie podawaj słów oskarżenia: „Ostrzegałem cię”, „powiedzieli ci, żebyś nie spędzał czasu z tą firmą w nocy” itd.

Ciężarna dziewczyna potrzebuje twojej pomocy i ochrony.

Dlatego bądź uważny i troskliwy dla swojego dziecka. Konieczne jest zapewnienie dziecku ochrony fizycznej i psychicznej. W tym celu musisz udać się na policję, do lekarza i do szkoły, aby porozmawiać z wychowawcą klasy.

Musisz ją przekonać, że pomożesz znaleźć właściwą drogę lub wesprzeć ją każdą decyzją dotyczącą dziecka. A życie dziewczyny na tym się nie skończy, nadal będzie spotykać porządnego faceta.